وبگاه دانشگاه صنعتی امیرکبیر در فهرست دانشگاه‌های برتر در نظام رتبه ‌بندی وبومتریکس رتبه چهارم ملی، ۹۴ در آسیا و ۷۲۶ جهانی را به دست آورد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل صنعتی امیرکبیر، در گزارش وبومتریکس که مربوط به ویرایش ژانویه ۲۰۱۷ است، دانشگاه صنعتی امیرکبیر بعد از دانشگاه های علوم پزشکی تهران، تهران و صنعتی شریف قرار گرفته و دانشگاه تربیت مدرس نیز رتبه پنجم ملی را در این زمینه به دست آورده است.

دانشگاههای هاروارد، استنفورد، ام. آی. تی. ، کالیفرنیا برکلی و میشیگان، پنج دانشگاه آمریکایی هستند که وبگاه آنها در رتبه‌های یک تا پنج نظام بین‌المللی رتبه‌بندی وبومتریکس قرار گرفته است.

وبومتریکس که سابقه اجرای آن به سال ۲۰۰۴ برمی گردد، رتبه بندی وب سایت های دانشگاه ها و موسسات آموزشی دنیا است که توسط آزمایشگاه سایبرمتریک (CINDOC) واحدی از انجمن ملی تحقیقات اسپانیا (CSIC) صورت می گیرد.

این رتبه‌بندی بیش از ۲۴ هزار دانشگاه دنیا را بر اساس اطلاعات مبتنی بر وب آنها تحلیل کرده ‌است.

رتبه‌بندی وبومتریکس که در سال با دو ویرایش در دی و تیرماه (January & July) به روز می شود به منظور نشان دادن میزان توجه موسسات و دانشگاه ها به نشر اینترنتی، حمایت از طرح های دسترسی آزاد (Open Access initiatives) در راستای افزایش انتقال علم و دانش و تشویق حضور دانشگاه در فضای مجازی به عنوان آیینه ای از دانشگاه در فضای واقعی صورت می پذیرد.

منبع : خبرگزاری مهر

امتیاز شما از 1 تا 5
اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید: