چکیده

هدف این تحقیق توسعه استانداردهای ارزیابی، شاخص ها و معیارها و شیوه ای از ارزیابی برای آموزش تجربی معلمان دانشجو می باشد. این تحقیق، مفاهیم مرتبط، نظریه ها و بررسی ها را به شرح زیر بررسی و بیان می کند :

  • استانداردها و شاخص های حرفه ای برای معلمان تایلندی ۲) استانداردها و شاخص های حرفه ای برای معلمان بین المللی ۳) مهارت های قرن بیست و یکم ۴) مفاهیم ارزیابی سازنده و ۵) مفاهیم جوامع یادگیری حرفه ای . سپس ساختار ارزیابی توسعه و ارزیابی می شود و با توجه به یافته ها بیان می شود که استانداردهای ارزیابی برای آموزش تجربی حرفه ای معلمان دانشجو شامل سه استاندارد است که عبارتند از ۱) شایستگی تدریس ۲) شایستگی تحقیق در عملکرد کلاسی و ۳) خود پیشرفت برای پیشروی حرفه ای که همراه با ۳۲ شاخص است. شیوه ارزیابی با استفاده از نمرات عنوان چهارسطحی برای هر شاخص و معیارهای ۸ سطحی برای ارزیابی ایجاد می شود. اعتبار محتوایی شیوه ارزیابی مورد تاکید می باشد و شامل سه استاندارد است که این شیوه از ارزیابی توسط معلمان دانشجو و معلمان ناظر/ مربی برای آموزش حرفه ای تجربی استفاده می شود.

کلمات کلیدی : استاندارد ارزیابی، آموزش تجربی حرفه ای، معلمان دانشجو، مهارت های قرن ۲۱ام، ارزیابی سازنده، جوامع یادگیری حرفه ای


عنوان اصلی مقاله:     Development of evaluation standards for professional experiential training of student teachers

ترجمه فارسی عنوان:   توسعه استانداردهای ارزیابی برای آموزش تجربی حرفه ای معلمان دانشجو

تعداد صفحات انگلیسی:   ۹ صفحه

تعداد صفحات ترجمه فارسی:  ۱۵ صفحه

قیمت ترجمه فارسی:  ۲۳۶۰۰ تومان

دانلود رایگان نسخه انگلیسی ژورنال و خرید ترجمه فارسی به صورت آنلاین  از لینک های پایین

 

 

برای دانلود رایگان اصل مقاله و خرید ترجمه اینجا کلیک کنید

امتیاز شما از 1 تا 5
اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید: