چکیده

پس زمینه و اهداف:  تحقیقات قبلی اظهار می کنند که تغییر ارزیابی های خاص موقعیت استرس به عنوان استرس چالش برانگیز در مقابل تهدید کننده می تواند باعث بهبود عکس العمل در مقابل استرس شود. هدف مطالعه فعلی کاوش این بود که آیا پاسخ های ادراکی، روانی و محرک می توانند مستقل از ارزیابی های خاص موقعیت با تغییر طرز تفکر افراد  در مورد طبیعت استرس به طور کلی تغییر یابند یا خیر.

طرح: با استفاده از طرح ۲×۲، ما به طور آزمایشی طرز تفکر استرس را با استفاده از کلیپ های فیلم چند رسانه ای که یا برای افزایش و یا برای کاهش تمایل شرکت کنندگان به استرس ارائه شده بودند، دستکاری کردیم. علاوه بر این ارزیابی چالش و تهدید را نیز با ارائه بازخورد مثبت یا منفی به شرکت کنندگان در عرض آزمایش استرس اجتماعی تغییر دادیم.

نتایج: نتایج نشان دادند که هم تحت ارزیابی استرس چالش برانگیز و هم تحت ارزیابی استرس تهدید کننده، طرز فکر “استرس در حال پیشرفت است” باعث افزایش سریع تر در هورمون های آنابولیک (رشد) نسبت به طرز فکر “استرس در حال کاهش است” می شود.

بعلاوه، وقتی استرس به عنوان یک چالش آزموده می شد، تفکر “استرس باعث پیشرفت می شود” باعث افزایش سریع تر اثر مثبت شد، و تمایل توجه به سمت محرک مثبت به حد اعلی رسید، و انعطاف پذیری ادراکی بالاتر رفت، در حالی که طرز فکر “استرس تضعیف کننده است” باعث پیامدهای ادراکی و محرک بدتری شد.

نتیجه گیری: این یافته ها باعث پیشرفت تئوری و عمل مدیریت استرس شده اند و این امر با اثبات این انجام شده که تغییر اندکی که برای ایجاد تفکر “استرس باعث پیشرفت است” طراحی شده است می تواند هم باعث بهبود عکس العمل ها به استرس چالش برانگیز شود و هم بهبود عکس العمل ها به استرس تهدید کننده.

واژگان کلیدی: استرس، طرز تفکر، ارزیابی، تأثیر، عملکرد ادراکی، neuroendocrinology (علم عصب درون ریز داخلی)


عنوان اصلی مقاله:     The role of stress mindset in shaping cognitive, emotional, and physiological responses to challenging and threatening stress

ترجمه فارسی عنوان:   نقش طرز تفکر در شکل گیری عکس العمل های ادراکی، عاطفی و روانی  به استرس چالش برانگیز و تهدید کننده

تعداد صفحات انگلیسی:   ۱۸ صفحه

تعداد صفحات ترجمه فارسی:  ۱۷ صفحه

قیمت ترجمه فارسی:  ۲۴۰۰۰ تومان

دانلود رایگان نسخه انگلیسی ژورنال و خرید ترجمه فارسی به صورت آنلاین  از لینک های پایین

 

برای دانلود رایگان اصل مقاله و خرید ترجمه اینجا کلیک کنید

امتیاز شما از 1 تا 5
اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید: