چکیده

ساخت و تعیین مشخصات ردیاب نوری فرابنفش فلز- نیمه رسانا-فلز مورد بررسی واقع می گردد. این ردیاب نوری بر اساس نانومیله های  (NR) رشد یافته بر روی زیر لایه سیلیکون (III) محور از نوع P است که با لایه  دانه دار می شود و با اسپاترینگ ( کندو پاش) ماگنترون واکنشی با فرکانس رادیویی سنتز می شود. روش رسوب شیمیایی حمامی برای رشد نانو میله های  بر روی زیر لایه استفاده می شود. مشخصات ساختاری و نوری نمونه به دست آمده با استفاده از پراش اشعه x و میکروسکوپی الکترون روبشی، صدور میدانی تحلیل می شود.نتایج حاصل، ساختار روتیل چهار گوشی از نانو میله های سنتز شده  را نشان می دهد. مشخصات نوری با استفاده از طیف سنجی فتولومینانس بررسی می شود. پیک تیز و شدت بالا فرابنفش (UV) در مقایسه با پیک های معیوب قابل رویت متمرکز در ۴۳۲ و nm 718 در nm367مشاهده می شود.

این ابزار به محض در معرض گیری با نورnm365 در بایاس V5 ،  حساسیت ۷۶/۰۶   ،  بهره ردیاب نوری داخلی ۰۶/۷۷ را نشان می دهد، جریان نوری ابزار A 2/62   و پیک پاسخ نوری mA/w 7/69 است. زمان های پاسخ و توان یابی به صورت ۵/۱۸ و ms 1/19 به محض روشنایی با نور UV پالس در جهت گیری کاربردی V5 محاسبه می شود. این نتایج نشان می دهد که فتودیود با کیفیت ساخته شده، انتخابی موفق به عنوان یک فتوردیاب فرابنفش کم هزینه برای کاربردهای فتوالکتریک به طور تجاری یکپارچه شده است.

کلمات کلیدی : آرایه های نانومیله روتیل ، فلز – نیمه رسانا- فلز، ردیاب UV، پاسخ جریان نوری

—————————————————–

عنوان اصلی مقاله :      Fabrication and characterization of metal–semiconductor–metal ultraviolet photodetector based on rutile TiO2 nanorod

ترجمه فارسی عنوان :     ساخت و تعیین مشخصات ردیاب نوری فرابنفش فلز- نیمه رسانا – فلز بر اساس نانومیله روتیل 〖Tio〗_۲

تعداد صفحات انگلیسی:  ۹ صفحه

تعداد صفحات ترجمه فارسی: ۳۰ صفحه

قیمت ترجمه فارسی:  ۲۲۸۰۰  تومان

دانلود رایگان نسخه انگلیسی ژورنال و خرید ترجمه فارسی به صورت آنلاین  از لینک های پایین

 

برای دانلود رایگان اصل مقاله و خرید ترجمه اینجا کلیک کنید

امتیاز شما از 1 تا 5
اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید: