چکیده

معمولا فرض براین بوده است که استفاده از مدیریت پروژه و مهارت های IT برای عملکرد کسب و کار بسیار کارآمد در نظر گرفته شده است. این پژوهش به بررسی این فرضیه با آزمودن اینکه آیا استفاده از مدیریت پروژه و مهارت های  IT توانسته است تاثیر مثبتی بر روی کل فروش کسب و کار و سودآوری داشته باشد یا خیر، پرداخته است. دراین مقاله،داده های پژوهشی براساس دو نظر سنجی طولی دولت شرکت های کوچک به متوسط در استرالیا طراحی شده بود.

مدل ها برای تشریح رابطه بین مدیریت پروژه، مهارت های IT، سودآوری و میزان کل فروش با استفاده از رگرسیون خطی چندگانه و رگرسیون لجستیک باینری ایجاد شده بودند.

نتایج نشان می دهد که زمان کنترل تاثیر مهارت های دیگر کسب و کار ، مدیریت پروژه و مهارت های IT دارای تأثیر مثبت و معنی داری بر روی فروش و سودآوری می باشند.

واژگان کلیدی: مدیریت پروژه؛ فناوری اطلاعات؛ شرکت های کوچک به متوسط؛ سودآوری؛ فروش؛ مهارت های کسب و کار

————————————
عنوان اصلی مقاله:     Skills that improve profitability: The relationship between project management, IT skills, and small to medium enterprise profitability

ترجمه فارسی عنوان:   مهارت هایی که باعث بهبود سودآوری می شوند: ارتباط بین مدیریت پروژه، مهارت های IT و سودآوری شرکت های کوچک و متوسط

تعداد صفحات انگلیسی:   ۸ صفحه

تعداد صفحات ترجمه فارسی:  ۲۰ صفحه

قیمت ترجمه فارسی:  ۲۲۶۰۰ تومان

دانلود رایگان نسخه انگلیسی ژورنال و خرید ترجمه فارسی به صورت آنلاین  از لینک های پایین

 

برای دانلود رایگان اصل مقاله و خرید ترجمه اینجا کلیک کنید

امتیاز شما از 1 تا 5
اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید: