آزمون BEC به شما کمک می‌نماید تا دانش روزمره زبان تجاری انگلیسی خود را افزایش داده و جهت اشتغال در سازمان‌های بین‌المللی آماده شوید.

این آزمون برای ارزیابی توانایی متقاضیان در محیط‌های تجاری توسط دانشگاه کمبریج طراحی‌شده است.این آزمون ۴ مهارت ، شنیدن،خواندن،نوشتن و مکالمه را ارزیابی می‌نماید.

آزمون BEC در سه سطح مختلف توسط دانشگاه کمبریج ارائه‌شده است:

  • BEC Preliminary- CEFR Level B1
  • BEC Vantage- CEFR Level B2
  • BEC Higher- CEFR Level C1

ساختار آزمون BEC

آزمون خواندن و نوشتن ( ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه)

در این قسمت ، شامل هفت مورد به شرح زیر است:چهارگزینه‌ای،مطابقت دادن،درست/غلط/اشاره نشده،چهارگزینه‌ای برای تکمیل کردن جای خالی و تکمیل کردن ترکیبی،بخش Raeding شامل ۲۵% از کل نمره است.
در بخش Writing، دو بخش وجود دارد که هر دو اجباری است، فراگیران در آزمون یک مکالمه فرضی در یک شرکت (۳۰تا۴۰ کلمه) و یک مکالمه تجاری بر اساس Reading شامل ۶۰ تا ۸۰ کلمه می‌نویسد بخش Writing ، ۲۵% از نمره کل است.

آزمون Listening ( حدود ۴۰ دقیقه)

این قسمت شامل ۴ مورد است، سوالات چهارگزینه‌ای ، تکمیل کردن جای خالی و تکمیل کردن ترکیب، متن‌های به‌کاررفته شده در صحبت‌های یک‌نفره و دونفره که شامل مصاحبه ،بحث ،صحبت تلفنی و پیغام است. این بخش ۲۵% کل نمره را تشکیل می‌دهد.

آزمون Speaking ( در حدود ۱۲ دقیقه)

قسمت Speaking توسط دو ممتحن برگزار می‌شود و داوطلبان به‌صورت دونفری امتحان می‌دهند وقتی تعداد فراگیران زوج نباشد، آخرین گروه سه‌نفری می‌باشند.
این قسمت شامل ۳ قسمت تشکیل‌شده است که هر فراگیر به سؤالات پاسخ داده و یک ارائه کوتاه دارد که حدود ۱ دقیقه طول می‌کشد و سپس به بخش گروهی وارد می‌شود این بخش ۲۵% نمره Speaking کل نمره است.

نتیجه آزمون BEC

نتیجه آزمون BEC به‌صورت دو نمره قبولی ارائه می‌شود قبول‌شده با شایستگی و قبول‌شده که بر اساس نتایج آزمون و امتیازات کسب‌شده در بخش‌های قبلی می باش نتیجه آزمون بیانگر عملکرد فراگیران در هر یک از بخش‌های آزمون است برای هر بخش قبولی یاردی وجود ندارد جهت قبولی کلی در آزمون BEC نیاز به نمره خاصی در هر بخش نیست .

 

http://irmodir.com/wp-content/uploads/2017/09/telegram-us.png

بزرگترین پایگاه مقالات ترجمه شده مدیریتی

بانک مقالات مدیریت با ترجمه فارسی
جدیدترین مقالات ISI مدیریت با ترجمه ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷
مقالات بیس پایان نامه رشته مدیریت به همراه ترجمه
برای دیدن مقالات اینجا کلیک کنید

امتیاز شما از 1 تا 5
اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید: