معاون آموزشی دانشگاه آزاد گفت: حذف رشته‌های مشابه و موازی از واحدهای مجاور و توسعه رشته‌ها بر اساس طرح آمایش آموزش عالی در برنامه این دانشگاه قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، علیرضا رهایی در شورای تخصصی آموزشی و تحصیلات تکمیلی استان اصفهان گفت: با وجود فضای شدید رقابتی و همچنین نگرش و انتخاب آگاهانه‌ داوطلبان نیاز است با آینده‌نگری و تدوین برنامه‌های مدون موضوع ساماندهی رشته‌ها و بهینه‌سازی تشکیلات دانشگاهی را مدنظر قرار داد.

وی افزود: ایجاد رشته‌های جدید به ویژه مجموعه‌های بین‌رشته ای و مهارتی، حذف رشته‌های مشابه و موازی از واحدهای مجاور و توسعه رشته‌ها بر اساس طرح آمایش آموزش عالی، شرایط حرکت در مدار پیشرفت از دیگر اقداماتی است که در این دانشگاه مورد توجه قرار گرفته است.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد تاکید کرد: ارتقای کیفیت دروس، ارائه خدمات مطلوب آموزشی، رعایت سرفصل‌ها و برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌ها به‌ خصوص در حوزه آموزشی از دیگر اصولی است که در این دانشگاه مدنظر است.

رهایی با اشاره به تغیر نگرش جامعه نسبت به پذیرش دانشگاه‌ها، خاطرنشان کرد: باید با تحلیل دقیق شرایط و مسیر حرکت، توجه به اسناد بالادستی نظیر سند چشم انداز ایران در سال ۱۴۰۴ و نقشه جامع علمی کشور، ارزیابی شرایط رشته‌ها و ساماندهی آنها، اصلاح ساختار اداری و اجرایی دانشگاه‌های هر استان و همدلی و همکاری در قالب یک حرکت جمعی بتوانیم منتخب بلامنازع داوطلبان در این فضای رقابتی باشیم.

وی، افزایش کیفیت آموزشی را مهم‌ترین رمز ماندگاری دانشگاه عنوان کرد.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد افزود: نگاه ما باید متناسب با فضای اشتغال حال حاضر کشور باشد و در کنار ایجاد رشته‌هایی با جذب حداکثری بالا به دنبال راهکارها و ایده‌هایی جدید برای جذب دانشجویان نخبه و با استعداد باشیم.

رهایی عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی از اعضای هیات علمی توانمند و با تجربه، فضای آموزشی مناسب و امکانات بسیار خوبی در مقایسه با سایر دانشگاه‌ها بهره می‌برد.

http://irmodir.com/wp-content/uploads/2017/09/telegram-us.png

بزرگترین پایگاه مقالات ترجمه شده مدیریتی

بانک مقالات مدیریت با ترجمه فارسی
جدیدترین مقالات ISI مدیریت با ترجمه ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷
مقالات بیس پایان نامه رشته مدیریت به همراه ترجمه
برای دیدن مقالات اینجا کلیک کنید

امتیاز شما از 1 تا 5
اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید: